воскресенье, 13 ноября 2016 г.





https://youtu.be/NRcarXNIyH8














Клієнти

2.  MSN Messenger і Windows Live Messenger

У ОС Windows програмою для обміну миттєвими повідомленнями є MSN Messenger, створена 2000 року. Щоб почати у ній роботу, необ­хідно спочатку зареєструватись і отримати обліковий запис. Користувач отримує обліковий запис служби .NET Passport, а також поштову скриньку у поштовій службі Hotmail. Обліковий запис тут називають «паспортом». Дітям до 13 років програма видає дитячий паспорт.

Окрім обміну миттєвими повідомленнями, можна телефонувати майже у всі куточки світу, надсилати файли з одного комп'ютера на інший, організовувати наради, не виходячи з кабінету, або просто грати з друзями у мережні ігри тощо.

Наступницею MSN Messenger є програма-клієнт Windows Live Messenger. Вона ство­рена 2005 р. як один із компонентів Windows Live — набору мережних служб від Microsoft. Логином ко­ристувача тут слугує повна адреса його електронної пошти.

Програма викорис­товує Microsoft Notification Protocol ОІІР (MSNP), що узгод­жений з протоколом TCP.

^ 3. Клієнт NetMeeting

Meeting також є програмою для інтерактивного спілкування. Вона належить до базового пакета Internet Explorer. NetMeeting дає змогу одночасно працювати над багатьма спільними проектами, наприклад колективно створювати та вносити зміни у текстові файли, декільком користувачам одночасно використовувати ресурси комп'ютера. Необхідні ресурси достатньо встановити лише на один комп'ютер. Корис­турачі мають можливість пересилати один одному файли, повідомлення, розмовляти по телефону. Програма NetMeeting підтримує звуковий режим і режим графічного відображення, тобто користувачі можуть не лише листуватися, але й чути та бачити співрозмовників (проводити голосові та відеоконференції).

Завдяки засобу «Розмова» можна спілкуватись відразу з декількома особами. Крім того, програма NetMeeting дає змогу користувачам малювати на спільній дошці.

^ 4. Клієнт ICQ

Одною зн айпопулярніших програм для інтерактивного спілкування є ICQ (І Seek You — Я шукаю тебе, на слензі — «Аська»). Програма створена 1996 року чотирма програмістами з компанії Mirabilis (Ізраїль). Вона була першою, яка вміла визначати присутність певних осіб, наприклад друзів чи колег, у певний момент в інтернеті і давала змогу спілкуватись з ними за допомогою мережі в режимі реального часу, пересилати файли тощо.

Тепер, щоб, наприклад, отримати відповідь на лист, не треба затра­чати час і постійно заглядати у поштову скриньку, — повідомлення над­ходять майже миттєво. ICQ посіла вагоме місце, вона швидко одержала прихильників. Під час реєстрації кожному користувачеві присвоюється унікальний числовий номер, який є його логином. Хто раніше за­реєструвався, той має престижний номер з невеликою кількістю цифр.

Сьогодні номер ICQ записують на візитних картках поряд з власною адресою та номерами телефонів. Програму ICQ можна безкоштовно завантажити, наприклад, із сайтів www.icq.comwww.mirabilis.com.

^ 5. Клієнт Skype

Ще одна популярна програма для спілкування у мережі — це Skype. Її можна безкоштовно завантажити з вузла www.skype.com. За допомогою цієї програми можна здійснювати безкоштовні голосові та відеосеанси з іншими абонентам мережі Skype за системою «комп'ютер - комп'ютер», а за невелику плату телефонувати на мобільні та стаціонарні телефони майже у всі країни світу. Можна відправляти SMS, спілкуватись у чаті та пересилати файли мережею. У програмі реалізований зруч­ний інтерфейс. За допомогою інстру­мента Пошук друзів можна швидко та легко відшукати знайомих, зареєстрова­них у цій програмі, та налагодити з ни­ми зв'язок.

Під час реєстрації кожний корис­тувач отримує унікальне ім'я, бажано на основі свого прізвища, яке буде логином.

ІНТЕРАКТИВНЕ СПІЛКУВАННЯ


ІНТЕРАКТИВНЕ СПІЛКУВАННЯ

Останнім часом стали популярними служби інтерактивного спілкування, тобто спілкування між людьми у мережі в режимі реальному часу (on-line), що моделює живе спілкування. Роз­глянемо принципи функціонування служби миттєвих повідом­лень і популярні програми-клієнти цих служб.

1. Поняття миттєвого повідомлення

Під час інтерактивного спілкування відправляють повідомлення (голосове або відео) і майже миттєво отримують на нього відповідь.

Можна відправити повідомлення на віддалений комп'ютер товари­шеві, родичеві чи колезі й негайно отримати відповідь. Можна навіть бачити, як на віддаленому комп'ютері пишуть відповідь. Мало того, є можливість не тільки обмінюватися текстовими повідомленнями, а й рисувати спільні малюнки, чути голос і бачити свого співрозмовника.

Інтерактивне спілкування — це спілкування в режимі реального часу (онлайн).

Щоб реалізувати такий вид спілкування, на комп'ютері необхідно встановити спеціальні програми-клієнти та обладнання і під'єднатись до мережі.

Для роботи з голосовими повідомленнями потрібно мати навушники і мікрофон, а з відеоповідомленнями — відеокамеру чи веб-камеру.

Популярними програмами інтерактивного спілкування є MSN Messenger, Windows Live Messenger, NetMeeting, Odigo, Microsoft Chat, Skype, QIP та ICQ.

Інтерактивне спілкування можна організувати також через чат- службу на веб-сервері, скориставшись лише браузеро